Užgavėnių šventė

Užgavėnės – išskirtinė metų diena, žiemos palydų šventė. Nuo seno jos švenčiamos triukšmingai, linksmai, nes tikėta, jei Gavėnia bus sutikta sočiai ir gerai pasilinksminus, tai vasarą nieko nestigs, būsi sveikas ir stiprus. Vienas pagrindinių šventės atributų yra kaukės ir persirenginėjimas. Pats populiariausias Užgavėnių valgis – blynai.

Vasario 13 d. Tiltagalių skyriaus ikimokyklinukai ir priešmokyklinukai susipažino su kaukių įvairove, veikėjų simboliais: Lašininiu, Kanapiniu, More, Velniais, Raganomis. Užgavėnių linksmybės prasidėjo nuo pat ryto. Visi subėgę ir susėdę prie bendro stalo gardžiai valgė mielinius blynus, kuriuos nuo ankstaus ryto kepė mūsų virėjos. Vėliau persirengę įvairiais personažais, pasipuošę pačių gamintomis kaukėmis suskubo linksmintis ir vyti žiemą iš kiemo. Į svečius atkeliavusi Užgavėnių raganaitė ragino visus šokti, dainuoti, dūkti, žaisti lietuvių liaudies žaidimus. Šventės metu vyko varžytuvės – virvės traukimas. Pasilinksminę, patriukšmavę ir išvarę žiemą iš kiemo vaikai kartu su mokytojomis ėjo patys kepti ir vėl valgyti blynų, nes pagal Užgavėnių tradicijas reikia tą dieną daug  valgyti ir linksmintis.

Mūsų mažuosius nudžiugino aplankę Tiltagalių bendruomenės Užgavėnių persirengėliai mokiniai. Tikimės, kad savo linksmybėmis ir triukšmu išvijome žiemą ir greitai sulauksime pavasario.

Mokytojos Lina Jarackienė, Irma Arnašienė ir Lora Stasiūnienė

2024 02 18 1